Elegancki mężczyzna w rozmiarze XXL

Wysoki, dobrze zbudowany, czy wręcz puszysty mężczyzna może wyglądać i czuć się dobrze we własnej skórze. Wystarczy dostosować stylizację do budowy ciała i osobowości, by podkreślić atuty własnego ciała, zapewniając sobie przy tym doskonałe samopoczucie.

Sylwetka, jej wady i zalety

Każdy typ sylwetki ma swoje wady i zalety. Mężczyzna puszysty – wybierając odpowiedni fason i model odzieży – będzie wyglądał elegancko, wzbudzając zachwyt w oczach płci przeciwnej, natomiast jego kolega o idealnych proporcjach może oszpecić się zakładając niedopasowane spodnie i zbyt dużą marynarkę.

Skupmy się jednak na tym, jak powinien ubierać się puszysty mężczyzna, by podkreślić atuty własnego ciała.

Panowie, którzy hojniej zostali obdarowani przez naturę ilością kilogramów, powinni wybierać stylizacje lekkie, które optycznie odejmą kilka kilogramów. Zdecydowanie lepiej wybrać bawełnianą koszulę zamiast flanelowej, zrezygnować z wełnianych swetrów, pikowanych i kurtek czy spodni z grubego materiału. Jedyny wyjątek stanowią w tym przypadku buty – duzi mężczyźni powinni wybierać obuwie bardziej masywne, współgrające z sylwetką mężczyzny.

Poszukując stylizacji dla puszystego mężczyzny warto skorzystać z propozycji witryny papaje.com, oferującej wysokiej jakości odzież dla dużych mężczyzn.

Nie za krótko, nie za długo

Bardzo ważna jest także rozmiar ubrania. Wielu mężczyzn wybiera ubrania większe o numer lub dwa, wychodząc z założenia, że luźna stylizacja zamaskuje niedoskonałości ciała. Czy to właściwy wybór?

Faktem jest, że odzież mocno przylegająca do ciała, zwłaszcza w miejscach, gdzie nie ma nadmiaru tkanki tłuszczowej, przyniesie efekty odwrotne do pożądanych, czyli spotęguje brak proporcji ciała. Wąskie spodnie spowodują, że mężczyzna będzie przypominał bociana, natomiast ciasny sweter uwydatni brzuch.

Nie można jednak przesadzać w drugą stronę – zbyt duże ubrania optycznie powiększają sylwetkę.

Optymalnym rozwiązaniem są regularne, symetryczne kroje, pozbawione zwężeń i nadmiernego taliowania. Dopasowane, ale nie ciasne.Wartowięc zastąpić luźne T-shirty jednokolorową koszulą, najlepiej z długim rękawem.

Godne zainteresowania propozycje, obrazujące powyższą tezę, można znaleźć w zasobach wspomnianej wcześniej witryny papaje.com.

Nie tylko czarny wyszczupla

O ty, że czarny kolor optycznie wyszczupla sylwetkę nie trzeba chyba nikogo informować. Nie jest to jednak jedyny odcień, który pozornie odejmuje kilogramów – wyszczuplają praktycznie wszystkie ciemne kolory, a także te jaśniejsze, zakładając, że są one stonowane.

Puszysty mężczyzna zdecydowanie powinien odrzucać kolory jaskrawe, uatrakcyjniane wyrazistymi wzorami, wyjątek stanowią wyłącznie pionowe, cienkie pasy, które także wyszczuplają.

Nie oznacza to jednak, że musi ubierać się wyłącznie w kolorze czarnym – wystarczy wybrać kolory jednolite, które nie stworzą nadmiernego kontrastu pomiędzy górnymi i dolnymi partiami ciała. Ciemna marynarka doskonale sprawdzi z białą lub bardzo jasną koszulą, optymalizując sylwetkę.

Wiele ciekawych propozycji w zakresie stylizacji dużych mężczyzn można znaleźć w witrynie papaje.com

Dodaj komentarz