Wakacje z dietą w tle

Podróżowanie to doskonały sposób na poznawanie nowych, nieznanych zakątków globu ziemskiego. Możemy odkrywać zarówno dalekie kraje, jak i nie wyjeżdżając z Polski, zachwycać się jej krajobrazami i odwiedzać miasta pełne wielowiekowych zabytków. Wakacje wiążą się zwykle z beztroską i wypoczynkiem. Można jednak połączyć je z intensywną pracą nad własną sylwetką. Wystarczy wybrać się na wakacje z dietą w tle. Co to oznacza?

Wypoczynek i odchudzanie

Turystyka ukierunkowana dla konkretnych grup klientów, spełniająca ich indywidualne potrzeby, staje się na świecie coraz bardziej popularna. Organizowane są wycieczki np. szlakiem zabytków techniki, albo śladami Jana III Sobieskiego. Turyści wybierają wczasy z wycieczkami fakultatywnymi, albo objazdy, gdzie każdego dnia program zwiedzania okolicznych atrakcji jest bardzo napięty.

Szczególnym rodzajem oferty turystycznej są wczasy odchudzające. Np. Pensjonat Vita w Augustowie, na Mazurach, oferuje je swoim gościom. Ośrodek położony jest nad jeziorem i stwarza świetne warunki do wypoczynku dla całej rodziny. Wraz z centrum modelowania sylwetki Studio Svelte oferuje wczasy, podczas których można stracić nawet kilka zbędnych kilogramów, poczuć się zdrowszym i uzyskać piękniejszą sylwetkę.

Wczasy na mazurach w Pensjonacie Vita pozwolą odpocząć od zgiełku wielkiego miasta, a przy tym rozprawić się ze znienawidzonym cellulitem i zbyt dużą tkanką tłuszczową.

Co robi się na wakacjach odchudzających?

Czego można spodziewać się po turnusie w ośrodku wypoczynkowym, w którym prowadzone są wczasy odchudzające? Na pewno nie bogato zastawionych stołów, uginających się pod ciężarem tłustych mięs, tortów i innych słodkości. Goście przyjeżdżający na takie wczasy prowadzą przez np. dwa tygodnie niskokaloryczną dietę, która powoduje, że mogą znacznie szybciej tracić tkankę tłuszczową, bez nadmiernych wyrzeczeń, osłabienia organizmu i nieustannego uczucia ssania w żołądku.

Przed rozpoczęciem turnusu odchudzającego, zwykle każdy kuracjusz odbywa wizytę u dietetyka i konsultację u fizjoterapeuty. Wykonywane są mu pomiary parametrów ciała, do których można dobrać właściwy tryb żywienia i aktywność ruchową, wzmacniającą i przyspieszającą tracenie zbędnej tkanki tłuszczowej.

Restrykcyjne trzymanie się zaleceń dietetyków i niepodjadanie pomiędzy kolejnymi posiłkami na wczasach odchudzających, przyniesie dobre rezultaty u większości turystów. Można przy tym nauczyć się zdrowego odżywiania, sprzyjającego dalszej utracie kilogramów.