Najlepsze obuwie na dalekie wyprawy piesze

Trekking jest sportem przeznaczonym dla ludzi o dobrej kondycji fizycznej, wytrwałych i wytrzymałych na wpływ czynników atmosferycznych. Można uprawiać go w zasadzie wszędzie – w górach, na równinach, na wybrzeżach, czy wszędzie tam, gdzie nas nogi poniosą. Podróżnicy, którzy lubią piesze wędrówki, powinni wybrać dla siebie odpowiednie obuwie.

Trekking testem dla obuwia

Treking to dalekie, piesze wyprawy, czyli sport wymagający na pewno doskonałego obuwia, w którym będziemy mogli przemierzać świat. Eksperci ze sklepu Hunt-fish, który oferuje m.in. obuwie trekkingowe, podkreślają, że powinno być ono lekkie, wygodne, ale i wytrzymałe. Trzeba dobrać je do warunków, w jakich chcemy poruszać się w podróży. Buty muszą być dopasowane do kształtu i rozmiaru stopy, do warunków pogodowych, jak i ukształtowania terenu. Jeśli nasze buty przetrwają amazońską dżunglę, bezkresne pustkowia Syberii, czy też po prostu nasze polskie góry, będzie można uznać je za właściwy wybór dla nas i dla naszych stóp.

Nie warto wybierać się w podróż pieszą w adidasach, klapkach czy innym, niedopasowanym do intensywnej eksploatacji na dworze obuwiu. Szybko się ono zniszczy, a i dla naszych stóp będzie to prawdziwa udręka.

Jak dobrać buty do ukształtowania terenu?

Najlepiej w tym celu skorzystać z porad ekspertów. Udzielają ich między innymi sprzedawcy Hunt-fish. W pierwszej kolejności trzeba wybrać i trafnie rozpoznać teren, po którym chcemy wędrować. Inne bowiem obuwie trekkingowe będzie potrzebne w niskich partiach gór, a inne w górach bardzo wysokich. Wysokie buty trekkingowe zakrywające kostkę, o twardej, solidnej powierzchni, przydadzą się w terenie skalistym. Jeśli jednak chcemy uprawiać ekstremalny trekking, powinniśmy wybrać obuwie wysokogórskie, które posiada wzmocnienia i jest przystosowane do wspinaczki. Można dzięki niemu stabilnie chodzić po lodowcu i wspinać się po górach, jeśli zajdzie taka potrzeba. Niskie i przewiewne buty trekkingowe niezakrywające kostki będą idealne w terenie, gdzie jest ciepło, albo w niskich partiach gór.

Pozwólmy skórze oddychać

W każdym obuwiu, w którym dużo chodzimy, a zwłaszcza podczas pieszych wędrówek, skóra naszych stóp powinna mieć zapewnioną odpowiednią wentylację, aby mogła prawidłowo oddychać. Warto kupić buty trekkingowe z membraną, która chroni przed przemakaniem i odprowadza jednocześnie pot. Ewentualnie pozostają buty bez membrany, które oddychają znacznie lepiej, ale wymagają regularnej impregnacji, aby chronić stopy przed zamoczeniem, np. w przypadku deszczu czy podmokłego podłoża.

Zapoznaj się z ofertą butów firmy Meindl w sklepie HuntFish