Najlepsze miejsca na podróż poślubną!

Kto wybiera się w podróż poślubną, zapewne rozważa wszystkie opcje wyjazdu – a jest ich bardzo dużo! Przede wszystkim liczy się to, by młoda para spędziła we dwoje wspaniałe chwile – by mogła się cieszyć sobą, ale również zyskała niezapomniane przeżycia, które będzie mogła wspominać przez długi czas.

Podróż poślubna zazwyczaj jest daleka – wybiera się jakieś egzotyczne kraje i spędza w nich co najmniej tydzień. Jednak wiadomo, że współczesne czasy wymagają czasem szybkiego powrotu do pracy, a fundusze zgromadzone podczas wesela muszą starczyć również na inne rzeczy, więc niektórzy nowożeńcy nie chcą wydawać na podróż poślubną zbyt wiele. Dlatego w artykule zaprezentujemy krótko nie tylko dalekie kraje, ale także propozycje na nieco krótsze i bliższe wypady. Oto najpopularniejsze aktualnie miejsca na podróż poślubną!

  1. Barbados: To państwo na Małych Antylach, ze stolicą w Bridgetown, językiem angielskim, plażami o białych piaskach i tropikalnym klimatem podrównikowym (to Karaiby), ze wszystkich stron oblana Oceanem Atlantyckim. Wrażenia na pewno będą niezapomniane, zdjęcia piękne, a młoda para nie tylko nacieszy się sobą, lecz również odpocznie.
  1. Seszele: Podobno to najpiękniejsze wyspy na świecie – oblane turkusowymi wodami Oceanu Indyjskiego, o pięknych plażach i bujnych, tropikalnych lasach. Nowożeńcy nie tylko mogą odpocząć na plaży, lecz zażyć kąpieli, albo wypróbować nowe sporty – jak nurkowanie czy surfowanie.
  1. Grecja: Gdzie jeśli nie do Grecji? Greckie wyspy od dawna są ulubionym miejscem wypraw młodych par, które z jakichś powodów nie chcą opuszczać Europy. Największą sławą cieszy się Santorini – wręcz można poczuć pragnienie, by osiedlić się tam na stałe! Białe miasteczka z niebieskimi kopułami dachów, romantyczne zaułki, kolacje w uroczych knajpkach, w świetle zachodzącego, ciepłego słońca. Oia – popularne miasteczko na wyspie – podobno zachwyca najpiękniejszym w całej Grecji zachodem słońca. Popularna ostatnio jest również wyspa Mykonos.
  1. Francja: Francja uważana jest za kraj zakochanych, a Paryż za miasto wyjątkowo pełne miłości. Czułe pocałunki pod Wieżą Eiffla na pewno na długo zapadną nowożeńcom w pamięć, jednak polecanym szczególnie miejscem na poślubny wypad jest inna część tego kraju – Prowansja. To doskonałe miejsce dla tych, którzy uwielbiają piękne krajobrazy, chcą się cieszyć pięknem okolicznej przyrody i w spokoju rozkoszować się swoim towarzystwem. Zwłaszcza Aix-en-Provence jest miasteczkiem dla zakochanych.
  1. Szkocja: Szkockie krajobrazy zachwycą każdego – dlatego tak wiele osób wybiera właśnie Szkocję na poślubną podróż. Niektórzy twierdzą, że to kraj ponury, gdzie ciągle pada deszcz i panoszy się mgła – ale te osoby pewnie nigdy nie były na bajkowej Wyspie Skye! Zapierające dech w piersiach krajobrazy, cisza, spokój, mili ludzie i piękna pogoda (wystarczy jedynie wybrać odpowiednią porę roku) to fantastyczne miejsce na podróż we dwoje. Fotografie wyjdą prawdziwie magiczne!