Polskie góry czy Alpy? Co wybrać?

Polskie góry są piękne – z takim twierdzeniem trudno się sprzeczać. W ostatnim czasie turyści i fani białego szaleństwa coraz częściej krytykują polskie kurorty. Dlaczego tak się dzieje? Czy rzeczywiście nie warto odwiedzać polskich miejscowości turystycznych?

Drożyzna i słabe warunki

Zakopane to bez wątpienia śliczne, kultowe wręcz miasto. Zimowa stolica Polski rokrocznie przyjmuje mnóstwo turystów z Polski i całego świata. Krupówki, Giewont, Morskie Oko – o tych atrakcjach wiedzą już uczniowie podstawówek. Niestety, z roku na rok usługi turystyczne w Zakopanem tracą na jakości. Dzieje się tak z powodu dużej popularności miasta. Hotelarze, restauratorzy, taksówkarze i sklepikarze próbują uszczknąć jak najwięcej z tego tortu i oszukują turystów. Na forach internetowych można znaleźć mnóstwo wpisów dotyczących słabych warunków noclegowych. Za wynajem pokoju, choćby w domu jednorodzinnym, trzeba płacić spore kwoty. Drożyzna nie idzie jednak w parze  z wysoką jakością obsługi. Zimna woda w kranach, niemili gospodarze, brak śniadań są na porządku dziennym. Trzeba też wspomnieć o tym, że wyciągi i atrakcje dla narciarzy także pozostawiają wiele do życzenia. Turyści narzekają nawet na zakopiańskich taksówkarzy, którzy często za krótkie przejazdy każą sobie słono płacić.

Alpy a Zakopane

Kurorty alpejskie nie są tanie. Nie można się oszukiwać, że w Zachodniej Europy ceny będą niższe niż w polskich kurortach. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w Alpach infrastruktura turystyczna jest bardzo dobrze zorganizowana. Oprócz szeregu sportowych atrakcji, punktów widokowych, zabytków i restauracji ważną zaletą Alp są świetne hotele. Wyjazd do zachodniego pensjonatu może być sam w sobie atrakcją. Wprawieni narciarze i piechurzy uznają powszechnie, że jeśli już chcemy wydać pieniądze na wyjazd, o wiele lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w porządny urlop na Zachodzie. Co ciekawe, można spotkać się z głosami, iż w Alpach trudno jest zdobyć nocleg, podczas gdy w Zakopanem zawsze znajdzie się jakieś miejsce do spania. Prawda jest jednak zupełnie odwrotna. To w Alpy można jeździć w ciemno – infrastruktura hotelowa jest tam tak dobrze zorganizowana. Oczywiście nie każdy lubi emocje związane z poszukiwaniem kwatery. Bardziej racjonalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty biur podróży. Polskie biura mają naprawdę korzystne oferty turnusów. Szczególnie warto zwrócić uwagę na ofertę biura Beskid Travel, które organizuje różnorakie wycieczki i imprezy w Alpach w konkurencyjnych cenach.

Szukasz sposobu na narty z dziećmi? Beskid Travel jest tym, czego potrzebujesz.