Z jakich rejonów pozyskiwane są składniki do kosmetyków?

Na drogeryjnych półkach możemy obecnie znaleźć szeroki wybór rozmaitych kosmetyków. Co ciekawe, składniki do ich produkcji pozyskuje się niemal z całego świata! Aby jednak mogły być one wykorzystane we wszelkiego rodzaju preparatach, muszą przejść najpierw przez szereg specjalistycznych testów. Sprawdź, skąd pochodzą wyselekcjonowane składniki najlepszych kremów.

Półwysep Bałkański

To właśnie w tych rejonach rośnie lilak pospolity, którego komórki macierzyste są wykorzystywane w luksusowych kosmetykach. Liściaste krzewy o cudownym zapachu oraz liściach w kształcie serca  pochodzą z rodziny oliwkowatych. Obecnie krzewy hodowane są na terenie wielu krajów świata, również i w samej Polsce. Idealnie sprawdzają się w one walce z trądzikiem różowatym, efektywnie przeciwdziałają łojotokowi oraz rozjaśniają przebarwienia. Skutecznie ujędrniają skórę, a także cechują się właściwościami antyseptycznymi.

Afryka

Bardzo popularny w wielu kosmetyków jest obecnie olej z awokado. Awokado to wiecznie tropikalne drzewo, które na co dzień rośnie w krajach Afryki Południowej oraz Środkowej. Z jego owoców tłoczony jest olej, który następnie wykorzystuje się jako składnik wielu kosmetyków. Odpowiada za odżywianie skóry, jej regenerację oraz regulację gospodarki wodno-lipidowej. W fantastyczny sposób ją nawilża, a nawet wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe.

Wyjątkowo popularne jest obecnie również masło karité, pozyskiwane z orzechów drzewa masłosz Parka – gatunku, który rośnie jedynie w Afryce. Na półpustynnych sawannach, w zachodnich i centralnych rejonach tego kontynentu jego owoce są zbierane przez kobiety, które rozgniatają nasiona – z nich następnie produkowany jest wyjątkowy kosmetyk. Uniwersalne masło shea wykazuje, między innymi, właściwości zmiękczające, nawilżające oraz antyseptyczne.

Europa Środkowa

Krzew różanecznika alpejskiego, którego komórki macierzyste wykazują się fantastycznym działaniem dla skóry, rośnie na terenie Europy Środkowej, a także w górskich lasach Pirenejów oraz Alp. W Polsce występuje on jedynie w Sowiej Dolinie, w paśmie Karkonoszy, gdzie został sto lat temu celowo posadzony. Komórki macierzyste tej rośliny chronią naszą skórę przed promieniowaniem UV, zanieczyszczeniem pochodzącym ze środowiska zewnętrznego, a także przed dymem papierosowym oraz toksycznym działaniem metali ciężkich.

Szwajcaria

W tym kraju rosną wyjątkowe jabłka Uttwiler Spätlauber, bogate w wiele składników fito-odżywczych, jak również w długowieczne komórki oraz w białka.  Zawierają one, między innymi, ekstrakt PhytoCellTec Malus Domestica, który potrafi zahamować procesy starzenia oraz sam proces wypadania naszych włosów. Jest to możliwe ponieważ komórki macierzyste tego owocu potrafią przekształcać się w dowolny rodzaj komórek. Aby przekonać się o ich niezwykłym działaniu, warto wypróbować krem Selvert Thermal z linii Cell Vitale, który jest dostępny w sklepie La Blanca.

Sprawdź krem z komórkami macierzystymi w sklepie La Blanca.