Wakacje w siodle – pomysł na letni wypoczynek dla dzieci

Jeździectwo stało się ostatnio bardzo modne, a ten niewątpliwie ekskluzywny sport przyciąga zarówno dorosłych, jak i dzieci. Najmłodsi miłośnicy koni w ciągu roku szkolnego niestety rzadko mają czas na regularne wizyty w stadninie. Co innego w wakacje – latem można bez przeszkód uprawiać jazdę konną, a nawet wybrać się na specjalne kolonie konne.

Czy warto uczyć dziecko jazdy konnej?

Jazda konna jest bardzo pięknym sportem, ponieważ jak żadna inna dyscyplina umożliwia bliski kontakt z żywym zwierzęciem, który potrafi człowieka wielu rzeczy nauczyć. Szczególnie cenne jest to dla dzieci, które dzięki obcowaniu z koniem uczą się odpowiedzialności, szacunku do zwierząt, cierpliwości oraz empatii. Jeździectwo jest także formą aktywności fizycznej, która pozytywnie wpływa na postawę oraz sprawność całego ciała. Z pewnością warto popierać pasję dziecka do jazdy konnej i pomóc mu ją realizować. Niewskazane jest natomiast zmuszanie do jeździectwa dzieci, które nie wykazują zainteresowania tym sportem.

Gdzie umożliwić dziecku jazdę konną podczas wakacji?

Dzieci, które już rozpoczęły przygodę z jeździectwem, zwykle mają już swoje miejsce, w którym mogą realizować swoją pasję. Często więc przez całe lato odwiedzają swoją ulubioną stadninę, bądź wyjeżdżają na specjalne kolonie konne. Dzieci, które dopiero chcą nauczyć się jazdy konnej powinny skorzystać z profesjonalnych kursów organizowanych przez wiele stajni. W tym momencie wielu rodziców zadaje sobie pytanie, ile powinien trwać taki kurs, by przyniósł efekty. Specjaliści twierdzą, że jazdy konnej człowiek uczy się przez całe życie, jednak tak naprawdę jest to sprawa indywidualna. Na sam początek często jednak wystarczają kilkudniowe kursy, które podczas wakacji często połączone są z wypoczynkiem.

Przyjemna forma nauki jazdy konnej

Wiele dzieci tylko początkowo wykazuje duże zainteresowanie końmi, natomiast już po kilku lekcjach z instruktorem okazuje się, że jednak im ten sport nie do końca odpowiada. Właśnie z tego powodu warto już na początku zapewnić dziecku możliwość uczestnictwa w kursie oferującym połączoną z wypoczynkiem, który dzięki dodatkowym atrakcjom ani przez chwilę nie jest odbierany przez dziecko jako przykry obowiązek. Doskonałym pomysłem na taki kurs są kolonie konne. Balczewo koło Inowrocławia organizuje takie wakacje w siodle w stajni Morgan. Oprócz profesjonalnego kursu jazdy konnej ma w swoim programie wiele ciekawych atrakcji, które pozwalają dzieciom w pełni cieszyć się latem i dobrą zabawą.